Головна навігація
Меню

Porsche 911 Turbo S очима професіонала

Щоб дізнатися про враження справжнього професіонала від автомобілів Porsche, ми зустрілися з Олексієм Кікірешком, пілотом екіпажу Mentos Ascania Racing та учасником заводської команди Porsche, яка виступає у чемпіонаті VLN та добре знаних «24 годинах Нюрбургринга». До речі, Олексій нещодавно придбав Porsche 911 Turbo S в автосалоні «Порше Центр Київ», тому його думка для нас стала особливо цікавою.

− Олексію, скажіть, будь ласка, чому саме Porsche 911 Turbo S?

− Я сім років мріяв про Porsche. Був період, коли я довгий час їздив на BMW та був завзятим «беемвістом». Так, наприклад на Нюрбургрингу я чотири роки їздив винятково на BMW. Потім мені запропонували пересісти на Porsche. Весь минулий сезон я від’їздив на Porsche GT3 Cup. Мені дуже сподобалось, до того ж ми показали непоганий результат – з першого разу посіли друге місце в класі. Я вважаю, що Turbo S поєднує в собі всі переваги Porsche, починаючи від Cayman та закінчуючи Turbo GT3. Все, про що можна було мріяти раніше, про Panamera чи Cayenne, поєдналось в одному автомобілі. 911 Turbo S – це саме той автомобіль. До того ж він має дуже комфортну коробку передач, яка швидко та м’яко переключається. Взагалі Porsche має величезний досвід у створенні спортивних автомобілів. Багаторічний досвід їхньої участі у спортивних змаганнях дає змогу робити справді бездоганні авто.

− Ви вже випробували свій автомобіль у Києві?

− Так, але я проїхав усього 600 кілометрів. Треба його трошки поберегти, обкатати. Втім, наприклад на Нюрбургрингу нас просять проїхати на автомобілі всього одне коло − це 24 кілометри, а потім одразу можна «в бій».

− Ваш автомобіль є досить унікальним. Як воно, бути власником такого авто?

− Я ставлюсь до цього досить спокійно. В душі я дуже скромна людина, хоча автомобіль вийшов нескромний.

− Коли Ви обирали авто, чим у першу чергу керувалися? Що означає для Вас бренд Porsche?

− Це зовсім інша філософія життя. Це як з міської квартири переїхати до заміського будинку біля річки. Як би я не любив BMW, Porsche все одно є більш спортивним, він потребує більшої майстерності керування навіть у міському режимі.

− 911 Turbo S − безперечно, спортивне авто. Як Ви ставитесь до поширеного стереотипу, що подібні автомобілі не розраховані для міста?

− Нереально комфортний автомобіль. Якщо брати його «однокласників» Lamborghini gallardo або ж Ferarri, то на них навряд чи буде комфортно їздити містом. А Porsche «ковтає» всі ямки на дорозі. Можу сказати, що при їзді на Porsche я буквально пролітав ями по 20 сантиметрів. Цей автомобіль комфортно згладжує нерівності дороги. Звісно, якщо він стоїть у пробці − це звичайне авто, але якщо є можливість випробувати його в русі, то пересувається він зі швидкістю думки. Подумав, натиснув на педаль − і ти вже в потрібному місці. Немає часу на очікування. А відчути автомобіль можна не лише на довгій дистанцій, а й на короткій.