Головна навігація
Меню

Американська серія Ле-Ман, перша гонка сезону у Себрінгу, США

Штутгарт. Класичні перегони «12 годин Себрінга» відкривають сезон американської серії Ле-Ман – найстаріша та найскладніша гонка, що проводиться на території Сполучених Штатів, пройде в 59-ий раз у серці  Флориди 19 березня. Шість заводських пілотів Porsche вестимуть автомобілі Porsche 911 GT3 RSR до перемоги, у тому числі володарі чемпіонських титулів в класі GT Йорг Бергмайстер (Німеччина) та Патрік Лонг (США).

Перегони, що вперше відбулися в 1952 році, - одні з найбільш популярних гонок на довгі дистанції в США. Серед переможців, які увійшли в історію, - Джекі Ікс, Маріо Андретті, Філ Хілл та інші. Навіть голівудські зірки не встояли перед спокусою  - Пол Ньюман та Стів МакКвін фінішували другими в загальному заліку у 1970 році на Porsche 908.

Довжина треку  складає 5,954 км, він має 17 поворотів та досить нерівну поверхню. Крім того, зазвичай температура повітря та дорожнього покриття є досить високою. Усі ці стресові фактори роблять участь у перегонах справжнім викликом як для техніки, так і для пілотів.

Діючі чемпіони Американської серії Ле-Ман Йорг Бергмайстер (Німеччина) та Патрік Лонг (США) прийматимуть участь у перегонах разом з колегою по заводській команді Марком Лібом (Німеччина). Тріо на 911 GT3 RSR стайні Flying Lizard Motorsports боротиметься в класі GT з сильними конкурентами, такими як BMW, Corvette, Ferrari, Jaguar та Lamborghini. З-поміж інших заводських  пілотів Porsche в класі GT Endurance змагатимуться Вольф Хенцлер (Німеччина), що виступатиме за команду Falken, Річард Літц (Австрія), Марко Хольцер. Рене Раст вперше прийматиме участь в американських змаганнях на автомобілі 911 GT3 RSR команди Paul Miller Racing.

За декілька днів до перегонів Хартмут Крістен, керівник спортивного відділення Porsche, зазначив: «Себрінг – непересічна спортивна подія, яка розпочинає новий сезон. Це чудова можливість побачити, чого ми можемо досягти на вимогливому до техніки треці. Думаю, нам всім цікаво дізнатися, якими є результати нашої роботи за період спортивного міжсезоння».

Найбільш успішний спортивний автомобіль у класі GT - Porsche 911 GT3 RSR – розпочинає сезон з рядом нових поліпшень. Потужність 4-літрового 6-циліндрового двигуна збільшено до 455 к.с. Основний акцент зроблено на доопрацюванні аеродинаміки передньої та задньої частини автомобіля. В 2010 році Porsche 911 GT3 RSR переміг у класифікації екологічних автомобілів "Michelin Green X Challenge” як найбільш економічний автомобіль в американській серії Ле-Ман.

Успіх Porsche  в перегонах у Себрінгу є беззаперечним – автомобілі Porsche здобули 18 перемог у абсолюті та 64 перемоги у відповідних класах. З 1976 року до 1988 мала місце безпрецедентна серія з 13-ти перемог.

Цьогорічні змагання розпочнуться 19 березня о 10:30 за місцевим часом.

Детально про участь Porsche у спортивних змаганнях - porsche.ua/ua/clubs/sport/news