Головна навігація
Меню

Новини 24 години Дайтони, США

Штутгарт. 29 січня Porsche розпочне боротьбу за збереження титулу в 24-годинній гонці в Дайтоні. 22 перемоги, здобуті у Дайтоні, забезпечили Porsche звання найбільш успішного автомобільного виробника в історії змагань. Цього разу в перегонах братимуть участь 7 заводських пілотів Porsche, які представляють різні команди.

Традиційно класична гонка в Каліфорнії щороку відкриває спортивний сезон та приваблює найкращих пілотів з різних міжнародних гоночних серій до Сонячного Штату США. 24 години Дайтони проходять на трасі Daytona International Speedway в Дайтона-Біч, штат Флорида, з 1966 року. Найбільш відомий в США маршрут змагань поєднує овальні ділянки з відрізком в інфілді, має 12 поворотів та довжину 5,729 км. В змаганнях беруть участь прототипи Дайтона та автомобілі класу GT. Шасі для прототипів надані спеціалізованими компаніями, такими як Riley. А для забезпечення рівних шансів на перемогу для всіх учасників перегонів на автомобілі встановлюються двигуни обмеженого переліку автовиробників. Цю гонку, що відкриває серію ГрандАм, в свій час вигравали зірки Формули 1 Лоренцо Бандіні, Кріс Еймон, Джекі Ікс, а також американські видатні гонщики Маріо Андретті, Ей-Джей Фойт та інші.

Цього року в перегонах Porsche представлятимуть сім заводських пілотів. У класі прототипів в одному екіпажі змагатимуться заводський пілот Йорг Бергмайстер (Німеччина), котрий став переможцем в Дайтоні в 2003 році на Porsche 911 GT3 RS, разом із американським колегою Патріком Лонгом. Їхній прототип Porsche-Riley з 6-циліндровим двигуном потужністю 500 к.с., що належить відомій у серії Ле-Ман команді Flying Lizard Motorsports, вигравав перегони у Дайтоні з 2009 року поспіль.

Їхніми партнерами по команді стали Сет Нейман та Йоханнес ван Остербек. Ще одна команда у класі прототипів, що заявила на змагання два екіпажі, - Action Express Racing. Прототипами з шасі Riley та восьмициліндровими двигунами Porsche керуватимуть минулорічні тріумфатори Дайтони Террі Борчелер (США) та Джао Барбоса (Португалія), а також переможці 2009 року Девід Донахью, Даррен Ло та Бадді Райс зі Сполучених Штатів. П’ять пілотів Porsche змагатимуться за перемогу у традиційному GT-класі: Марко Хольцер (Німеччина) і Річард Літц (Австрія) виступатимуть за команду Magnus Racing, Патрік Піле (Франція) увійшов до TRG/Black Swan Racing/GMC Racing, Вольф Хенцлер (Німеччина) – до TRG Racing.

Команда Brumos Racing цього року буде представлена екіпажем, до якого увійшли Марк Ліб (Німеччина) та легендарний Харлі Хейвуд (США) – 5- разовий абсолютний переможець перегонів та 6-разовий переможець у своєму класі. За статистичними даними Харлі Хейвуд в загальному проїхав у Дайтоні 110 000 км – це майже у два з половиною рази більше, ніж окружність Землі! 4 травня 2011 року він відсвяткує свій 63-ій день народження.

Здобувши загалом 22 перемоги в абсолюті та 72 перемоги у відповідних класах, Porsche є найуспішнішим автомобільним виробником в історії перегонів у Дайтоні. Перша перемога була здобута у 1968 році, а у період з 1977 по 1988 рік Porsche жодного разу не поступилися першою сходинкою подіуму. Окрім зіркового Харлі Хейвуда ще два заводські пілоти змогли стати рекордсменами та перемогти у Дайтоні 4 рази кожний – Рольф Штоммелен (1968, 1978, 1980, 1982) і Боб Воллек (1983, 1985, 1989, 1991).

Перегони розпочнуться 29 січня о 21:30 за центральноєвропейським часом.