Головна навігація
Меню

Porsche Performance Drive. Щоденні звіти українського екіпажу

22.07.2012.

День перший.

До Стамбула прибувають учасники змагань. Серед країн-учасниць - Туреччина, Румунія, Чеська Республіка, Польща, Щвейцарія, Польща, Угорщина і Україна. Український автомобіль отримав щасливий порядковий номер "7".

Розкішний готель на березі Босфору, прогулянка на яхті перед вечерею, делікатеси у виконанні шеф-кухаря одного з найбільш популярних ресторанів міста.

І перші враження Сергія Суховського, головного редектора "Комерсант-Авто":

"Оскільки ми приїхали на змагання, то і налаштовані відповідно. Мабуть, навіть занадто зосереджені – не допомогли ні поїздка на яхті, ні апгрейд засмаги, ні вечеря з традиційно смачними десертами. Усі думки – виключно про перегони. Стамбул перенасичений транспортом навіть у вихідні, тому на старті перевагу матимуть місцеві екіпажі. Але у інтуристів є куди більш вагома перевага – бажання залишити це гомінке, перенаселене місто. А враховуючи ті муки, через які довелося пройти при розмитненні «панамер», то і країну загалом. Завтра на нас чекає Istanbul Park та нові Boxster і 911 – драйв гарантовано!"

23.07.12.

День другий.

Артемій Сурін: "Ох і день! Ох і траса!!! Ітак, ми прибули на гоночний трек  Istanbul Park, прослухали брифінг, а потім…
А потім ми вийшли на піт-лейн, а там стоїть така краса!!!!!!!! На будь-який смак!!!!
Кожен з цих автомобілів був сьогодні випробуваний до розпечених гальм та спаленої гуми!!!"

Сергій Суховський: "Другий день цілком і повністю пройшов на формульному треку Istanbul Otodrom (Stambul Park). Після шести годин пікірування по 5,4-кілометровому треку зі значним перепадом висот (81 метр) на моєму Porsche 911 значилося 239 км пробігу з середніми витратами палива 22 л/100 км. До кінця сесії задні покришки пускалися в танок при найменшому відкритті акселератора при повернутому кермі, а керамічні гальма при натисканні лівої педалі бомбардували колісні арки. Як для настільки технічного треку, та при 36-градусній спеці і вельми пильній траєкторії – досить таки «стійкий розклад».

Завтра вранці стартує безпосередньо пробіг: необхідно подолати відрізок від Стамбула до Варни. Слідкувати за рухом екіпажів та результатами можна на сайті, присвяченому пробігу - http://performance-drive.porsche.com/ 

24.07.2012.

День третій. 

Перегони розпочалися! З різницею у дві хвилини команди стартували з готеля в центрі Стамбула та, долаючи ранкові затори, попрямували до кордону з Болгарією.

Кожна команда визначалася зі стратегією: економити паливо, знизивши до мінімуму швидкість, чи порівняно швидко рухатися вперед, щоб завчасно бути поруч з точкою фінішу. Баки опломбовані, точки старту та фінішу додані у навігацію, в кожному автомобілі - трекер, який дозволяє переконатися, що він їде правильним маршрутом, не шукаючи коротший шлях. В дружніх розмовах на першій контрольній точці з'ясувалося, що показники витрат палива досить сильно різняться, ще й штрафи за несвоєчасне прибуття на місце зустрічі змусили команди переглянути свої підходи. Тому другий відрізок був не менш напруженим, ніж проходження кордону між Туреччиною та Болгарією. В результаті стомлені, але щасливі, учасники перегонів прибули до Варни. І поки команда технічної підтримки готувала автомобілі до наступного дня перегонів, були оголошені попередні результати першого дня змагань - український екіпаж посів друге місце! Завтра маршрут проляже від Варни до Бухареста. 

Артемій Сурін: "Кожен день нам усім дається відрізок шляху (сьогодні зі Стамбула до Варни), який необхідно пройти максимально точно по часу  (якщо приїхав раніше – штраф, пізніше – також). При цьому також враховується кількість витраченого палива! За кожний витрачений літр знімаються бали! Отже, їхали сьогодні без кондиціонера, на газ намагалися не тиснути, з гірки – вимикали двигун, підкачали колеса і т.д. За попередніми результатами – за нами друге місце! Прорвемося!"

25.07.2012.

День четвертий. 

Ранковий виїзд із Варни пройшов спокійно та впевнено.

Вже є певна стратегія, напрацьовані водійські навички для ефективної їзди. Проте щільний трафік тримав весь день екіпаж у напрузі. Мабуть, саме через це була допущена прикра помилка - приїзд до чергової контрольної точки на 3 хвилини раніше. Проте вона не стала критичною...

Євген Сокур: "І все ж ми перші!

І це не дивлячись на те, що за результатами другого етапу, який проходив по маршруту Варна-Бухарест протяжністю 272 км, через прикру помилку наша команда отримала суттєвий шестихвилинний штраф. Із-за трафіка в Бухаресті був ризик не встигнути на свій заліковий час, але наш екіпаж випередив графік. Зрозумівши, що фінішна лінія досить близько, ми зупинилися, щоб дочекатися своєї хвилини приїзду. Проте здалека наш Porsche під стартовим номером 7 засік пильний німецький суддя, записавши нам трьоххвилинне випередження. Не дивлячись на штраф, завдяки черговому хорошому результату по витратам палива і не зовсім вдалим проїздам учорашніх лідерів, ми змогли не лише відстояти позицію, але й вийти на перше місце в абсолютному заліку Porsche Performance Drive. Як би там не було, вся боротьба ще попереду, тим більше, що завтра нас чекає надзвичайно складний, більш ніж 500-кілометровий маршрут, який проходить через Трансфагарашанське шосе, відкрите лише протягом двох місяців на рік." 

26.07.2012.

День п'ятий. 

Звичайно ж, запам'ятається цей день не проїздом від Бухареста до Сібіу. Найбільш яскрава, пам'ятна, цікава частина не лише дня, але й, мабуть, усієї поїздки - тест-драйв на трасі Трансфагарашан. Піднятися на гору серпантином і потім повернутися до її підніжжя на Boxster чи 911 - про це мріє, мабуть, кожен прихильник суперкарів. Недарма одна з відомих автомобільних програм назвала цю трасу кращим місцем для тестування справжніх спортивних авто. 

АртемІй Сурін: "Це неймовірно! Це захват! Від цієї дороги, від керування спорткаром на цій дорозі - захоплює дух в прямому сенсі цього слова!!!

Ми розбилися на три групи по 7-10 авто в кожній. Учасники змогли проїхати всю дорогу, а це понад 100 км!!! При цьому кожний зміг проїхатися і на Porsche Boxster S і на 911 Carrera S. Я вражений. Вражений цими двома моделями Porsche. Те, що вдалося робити на них на цій дорозі – це справжнє чудо інженерії, яке спростовує закони фізики. 

Я реально не чекав, що ця дорога настільки неймовірна, а керування цими авто таке вражаюче!!! Ці години були пристрастю всієї цієї подорожі!"

І все ж ми перші!
І це не дивлячись на те, що за результатами другого етапу, який проходив по маршруту Варна-Бухарест протяжністю 272 км, через прикру помилку наша команда отримала суттєвий шестихвилинний штраф. Із-за трафіка в Бухаресті був ризик не встигнути на свій заліковий час, але наш екіпаж випередив графік. Зрозумівши, що фінішна лінія досить близько, ми зупинилися, щоб дочекатися своєї хвилини приїзду. Проте здалека наш Porsche під стартовим номером 7 засік пильний німецький суддя, записавши нам трьоххвилинне випередження. Не дивлячись на штраф, завдяки черговому хорошому результату по витратам палива і не зовсім вдалим проїздам учорашніх лідерів, ми змогли не лише відстояти позицію, але й вийти на перше місце в абсолютному заліку Porsche Performance Drive. Як би там не було, вся боротьба ще попереду, тим більше, що завтра нас чекає надзвичайно складний, більш ніж 500-кілометровий маршрут, який проходить через Трансфагарашанське шосе, відкрите лише протягом двох місяців на рік.