Головна навігація
Меню

40 років Porsche Design

Штутгарт. Перший у світі чорний годинник, легендарні ексклюзивні окуляри та Porsche 911 – вже декілька десятиліть усі ці вироби уособлюють унікальну мову дизайну Фердинанда Александера Порше: у 1972 році в Штутгарті він заснував «Дизайнерську студію Porsche», яку два роки потому перевів в австрійське місто Цель-ам-Зеє. Починаючи з 13 листопада, музей Porsche святкує 40-річний ювілей Porsche Design, якому він присвятив свою спеціальну виставку: з 13 листопада 2012 року до 17 лютого 2013 року відвідувачі зможуть ознайомитися з найбільш важливими, цікавими та незвичайними продуктами, які розповідають історію дизайну Porsche.


Центральне місце в ювілейній експозиції займає бренд «Porsche Design», який за останні роки став одним з провідних світових брендів класу «люкс» і представлений сьогодні на всіх континентах понад 120 магазинами. Ф.А. Порше розробив велику кількість таких класичних аксесуарів для чоловіків, як годинники, окуляри, письмове приладдя, які отримали світове визнання під брендом «Porsche Design». Паралельно з цим він створив зі своєю робочою групою під брендом «Design by F.A. Porsche» цілий ряд промислових виробів, побутових приладів та товарів загального вжитку для відомих в усьому світі замовників. За свої досягнення в сфері дизайну Фердинанд Александер Порше отримав чимало призів та нагород.


Серед виставлених експонатів знаходиться і «Хронограф I», який став важливою віхою в історії мистецтва створення годинників. Перший у світі чорний годинник, який став в той же час першим продуктом люксового бренду «Porsche Design», викликав у 1972 році справжній фурор. Цей автоматичний хронограф – неймовірне у ті часи досягнення – мав чорний корпус та  провокаційний функціональний дизайн.


Цим хронографом Ф.А. Порше впровадив тенденцію, без якої сьогодні неможливо уявити годинникову індустрію і яка стала по-справжньому революційною. Окрім хронографа, відвідувачі експозиції зможуть побачити і інші класичні речі з написом «Porsche Design», серед яких представлені ексклюзивні окуляри P’8478. Ці окуляри вже купили понад 7 мільйонів людей.


Центральне місце в спеціальній експозиції займає концертний рояль, який дизайнерська студія Porsche  розробила для фабрики роялів в Бозендорфі. Цей рояль символізує усі дизайнерські роботи студії, які вирізняються чіткою функціональною мовою форм, ретельним підбором матеріалів та високоякісною обробкою. Не залишиться без уваги відвідувачів і крісло для відпочинку з регулюваннями «Antropovarius», створене дизайнерською студією Porsche у 1982 році спільно з інститутом ергономіки  Мюнхенського університету, а також «альтернативний концепт-мотоцикл» АМК, розроблений в 1980 році як альтернатива автомобілю і звичайному мотоциклу.


Окрім знайомства з незвичайними дизайнерськими розробками, відвідувачі виставки зможуть «заглянути» в креативне робоче середовище дизайнерів. Тут вони матимуть можливість не лише побачити окремі етапи розробки продукту – з моменту виникнення ідеї і до втілення її у реальність – але й джерела натхнення дизайнерів. Також гості музею Porsche зможуть познайомитися з біографією Ф.А. Порше, який створив такі легендарні автомобілі, як 904 Carrera GTS і Porsche 911. Вони також дізнаються, чому в 1974 році Ф.А. Порше прийняв рішення про переміщення дизайнерської студії в Цель-ам-Зеє.


У зв’язку з ювілейною виставкою музей Porsche розширив програму спеціальних екскурсій: по середам та неділям, починаючи з 15:00, для відвідувачів буде організована годинна тематична екскурсія. Ціна квитка складає чотири євро. При придбанні дизайнерських виробів Porsche в магазині центру Porsche в Штутгарті/Цуффенгаузені за пред’явлення квитка до музею буде надаватися знижка у розмірі 10%.


Спеціально до ювілею випущена книга «Дизайн Porsche» на німецькій та англійській мовах. За 98 євро її можна придбати в магазині музею Porsche, а також в книжкових магазинах. В цій книзі, яка нараховує  понад 570 сторінок і 534 ілюстрації, детально викладена історія дизайну Porsche та його досягнення за останні сорок років.


Музей Porsche приймає відвідувачів з вівторка до неділі з 9 ранку до 18:00. Вартість квитка для дорослих складає вісім євро, зі знижкою – чотири євро.

Порше Центр Київ

Київ, вул. Велика Васильківська, 5
(Бессарабський квартал),
тел.: +38 (044) 492-92-22, факс: 492-92-20