Головна навігація
Меню

Новини Porschе в Україні

Ніл Джані пересідає до кокпіту автомобіля Формули E

 

 

Штутгарт. Porsche продовжує набирати обертів перед виступом у чемпіонаті ABB FIA Formula E Championship (Формула E). Першим пілотом заводської команди Porsche у цих всесвітніх змаганнях повністю електричних одномісних автомобілів стане відомий швейцарський гонщик Ніл Джані. Уже на початку 2019 року команда почне пробні заїзди на трасі, готуючись до шостого сезону чемпіонату, що почнеться у грудні 2019 року. Porsche із нетерпінням очікує завершення стендових випробувань першого стандартизованого шасі, щоб установити на ньому силовий агрегат, розроблений штатними фахівцями компанії.

Джані став заводським гонщиком Porsche 2013 року. Зараз йому 35 років. За кермом Porsche 919 Hybrid він здобув переконливу перемогу в Ле-Мані 2016 року та того самого року виграв Чемпіонат світу з перегонів на витривалість. У період із 2014 до 2017 року, пілотуючи 919, він переміг у чотирьох перегонах, дев’ять разів захопив поул-позицію і чотири рази став гонщиком із найшвидшим колом у перегонах. 2018 року він побив рекорд треку у Спа-Франкоршамі (Бельгія) за кермом 919 Hybrid Evo, перевершивши результат Формули-1. Джані почав кар’єру в одномісних автомобілях, а пізніше став пілотом-випробувачем у Формулі-1.

«Безперечно, Ніл – це саме та людина, що потрібна для нашої нової програми з передовими технологіями, – заявив Фріц Енцінгер, віце-президент Porsche Motorsport. – Він не лише є швидким гонщиком, але й має величезний досвід пілотування одномісних автомобілів. Він уже брав участь у Формулі E і добре відомий у Вайссаху як водій прототипів».

 

«Я просто не можу дочекатися нового завдання, – з ентузіазмом коментує Джані. – Це вже вдруге я беру участь в абсолютно новій програмі Porsche Motorsport, причому з самого початку, і це багато для мене значить. Це будуть дуже складні перегони як для інженерів, так і для водіїв, і наші сильні суперники у Формулі E мають серйозну перевагу – досвід. Попереду багато роботи, і мені дуже кортить почати скоріше».

Участь Porsche у Формулі E є частиною масштабних змін у компанії і дуже вчасним рішенням: адже зараз Porsche не лише випускає свій перший гоночний електромобіль, але й новий Taycan – перший дорожній спортивний автомобіль, що теж генеруватиме потужність без двигуна внутрішнього згоряння. Вклавши шість мільярдів євро, Porsche вступає в електричну та цифрову еру. Для виходу на ринок одного лиш Taycan компанія створила 1500 нових робочих місць. «Виробництво 4.0» вимагає кардинально нових процесів і має стати вуглецево-нейтральним. Програма участі у Формулі E посідає важливе місце у майбутній стратегії компанії та передбачає співпрацю експертів із гоночних і серійних автомобілів у дослідницькому центрі у Вайссаху. Одним із результатів цих тісних робочих відносин та обміну знаннями є технологія «800 вольт» в автомобілі Taycan – комбінація величезного запасу ходу, швидкого зарядження та вражаючої потужності. Ця високовольтна технологія ґрунтується на новаторських технічних розробках, відточених на 919 Hybrid – моделі, що тричі перемогла в Ле-Мані. У тому, що стосується електричного приводу, ефективного використання заряду батареї та охолодження, процес розроблення серійних автомобілів виграв від досвіду, отриманого в автоспорті. Тепер, розробляючи гоночні електромобілі, ми також зосередимося на створенні ключових технологій та раціональному споживанні енергії. 

Завдяки появі нового автомобіля і батарей високої ємності перегони Формула E триватимуть без заміни автомобіля. Хоча автомобіль і акумуляторний блок є стандартними для всіх команд, усі компоненти силових агрегатів розробляються індивідуально штатними фахівцями Porsche. Цими елементами, що певною мірою є актуальними і для дорожніх автомобілів, є електричний двигун, інвертор, диференціал, вали приводу коліс, компоненти структури та підвіски, що кріпляться до задньої осі, а також система охолодження та електронний блок керування.

17.12.2018