Найпоширені питання

Ви хочете дізнатися більше про Porsche E-Performance і про повсякденну експлуатацію Вашого Porsche Cayenne E-Hybrid, Panamera E-Hybrid або Taycan? Ми підібрали тут основні запитання та відповіді на них. Щоб Ви змогли переконатися, яку користь здатна принести Вам інтерпретація електромобільності.

Можливості заряджання

Автомобіль Porsche можна швидко й зручно заряджати в повсякденному житті: вдома, в дорозі та пункті призначення. Для заряджання вдома доступне різне обладнання Porsche.

Дізнатися, яке рішення для заряджання відповідає саме вашим потребам, можна за допомогою попередньої перевірки можливостей заряджання Porsche за посиланням https://www.porsche.com/countries/charging-check. Інформацію можна отримати в партнера Porsche.

Залежно від країни, зарядний сервіс Porsche надає можливості заряджання в дорозі та в пункті призначення. Компанія пропонує єдиний доступ до громадських точок заряджання, а сплатити за послуги можна централізовано через зарядний сервіс Porsche. До громадських точок належать станції заряджання на автомагістралях, у містах та у партнерів Porsche. У вибраних пунктах призначення, наприклад, у готелях класу люкс, доступний сервіс Porsche Destination Charging, де можна безкоштовно зарядити свій автомобіль.

Автомобіль Porsche можна підключати для заряджання як до побутових, так і до промислових розеток. Для максимально ефективного заряджання протягом короткого часу рекомендується використовувати промислову мережу електроживлення.

Інформацію стосовно можливості заряджання авто в вашому будинку ви зможете отримати після того, як буде проведено попередню онлайн-перевірку (доступність залежить від країни).

https://www.porsche.com/countries/charging-check

Детальний аналіз домашньої інфраструктури проводиться експертом після перевірки будинку (доступність залежить від країни). Інформацію можна отримати в партнера Porsche.

На деяких ринках (наприклад, у Китаї) існує можливість встановлення стаціонарного зарядного обладнання.

Так. На час заряджання впливає безліч чинників:
- доступна потужність наявної енергетичної інфраструктури;
- попереднє кондиціонування салону;
- рівень заряду й температура ВВБ;
- налаштування зарядного пристрою або енергетичного менеджера.

Під час заряджання вдома важливим чинником є домашня проводка.

Під час зарядження змінним струмом важливе значення має потужність бортового зарядного пристрою автомобіля.

Отже, час заряджання може значно змінюватися порівняно із заявленими показниками.

Для планування процесу заряджання використовуйте пристрій Porsche Charging Planner, який може, наприклад, підготувати АКБ перед підключенням до мережі для досягнення оптимальних умов заряджання.

Заряджання вдома

Porsche пропонує різноманітне обладнання для заряджання, наприклад Porsche Mobile Charger, Porsche Mobile Charger Connect, Porsche Mobile Charger Plus та Porsche Home Energy Manager, як серійне й додаткове обладнання. Доступні також продукти з різними варіантами монтажу, наприклад, зарядна док-станція або компактна зарядна станція Porsche. Їх можна придбати звичайним способом, наприклад, у партнера Porsche.

Porsche Mobile Charger, Porsche Mobile Charger Plus і Porsche Mobile Charger Connect — це зарядні пристрої для автомобілів з ВВБ. Між собою вони відрізняються потужністю зарядки й підтримуваними функціями.

Управляти Porsche Mobile Charger Connect можна за допомогою зручного сенсорного дисплея. У поєднанні з Porsche Home Energy Manager він захищає процес заряджання вдома від перевантаження (захист від знеструмлення), підтримує інтелектуальні функції заряджання та пропонує захист від перевантаження для заряджання вдома. Для Porsche Mobile Charger Connect також доступний широкий вибір аксесуарів.

Porsche Mobile Charger Plus також можна підключити до Home Energy Manager.

За допомогою доступної, залежно від країни, попередньої онлайн-перевірки з'ясовується відповідність основним вимогам для використання зарядного обладнання Porsche в будинку. Попередня онлайн-перевірка безкоштовна й може бути виконана, не виходячи з дому.

Для оцінювання наявних у Вас вдома умов заряджання домовтеся зі своїм партнером Porsche про домашню перевірку (доступність залежно від країни) зовнішнім експертом партнера. Він виконає перевірку електричної інфраструктури, а потім можна погодити деталі встановлення обладнання в будинку.

Встановлення домашньої зарядної техніки можна вважати конструктивною зміною.

Рекомендується погодити цей процес із усіма залученими сторонами, такими як постачальник електроенергії, міська адміністрація, співмешканці чи орендодавець.

Докладний аналіз домашньої інфраструктури проводиться експертом у межах перевірки будинку (доступність залежить від країни). Інформацію можна отримати в партнера Porsche.

Porsche Home Energy Manager контролює споживання енергії в будинку. Він захищає домашню електромережу від перевантаження («захист від знеструмлення») та дозволяє використовувати інтелектуальні функції заряджання. Сюди відноситься автоматичне заряджання автомобіля за максимально короткий проміжок часу та з мінімальними витратами.

Інтелектуальна зарядка враховує ваш тариф на електроенергію, встановлену вами фотоелектричну установку та інші споживачі електроенергії.

Зарядне обладнання Porsche ґрунтується на відкритих стандартах. Однак сумісність із системами управління енергоспоживанням сторонніх виробників може змінюватися через значну кількість продуктів, доступних на ринку. Для Porsche Taycan ми рекомендуємо використовувати Porsche Mobile Chargers Connect і Porsche Home Energy Manager.

Ні, підключення до Home Energy Manager наразі можливе лише за допомогою Mobile Charger Connect та Mobile Charger Plus.

Введення в експлуатацію та налаштування системи Home Energy Manager має виконувати рекомендований Porsche постачальник послуг або електрик. Для цього потрібен ноутбук або планшет, оскільки введення в експлуатацію та налаштування виконуються за допомогою веб-програми Home Energy Manager. Також перевірте наявність пароля для доступу до Wi-Fi. Зазвичай пароль вказано на маршрутизаторі. Щоб відкрити веб-програму, введіть IP-адресу в браузері. IP-адреса вказана в листі з даними доступу. Перед установкою та введенням в експлуатацію ознайомтеся з посібником зі встановлення, що додається.

Щоб використовувати функцію економного заряджання, в налаштуваннях Home Energy Manager необхідно активувати таймер заряджання автомобіля. Якщо таймер не активовано, заряджання автомобіля автоматично виконується з максимальною потужністю. Окрім того, відповідні функції заряджання не можуть виконуватися без зв’язку за протоколом EEBUS. Переконайтеся, що обидва пристрої (Home Energy Manager і Mobile Charger Connect/Plus) знаходяться в одній мережі. Перевірте, чи встановлено двостороннє з’єднання. І Home Energy Manager і Mobile Charger Connect/Plus мають бути взаємно зареєстровані. Докладніше див. у розділі EEBUS у посібнику з інсталяції та інструкціях до веб-програми.

Porsche рекомендує використовувати зв’язок Wi-Fi. У випадку необхідності потужність сигналу Wi-Fi можна збільшити за допомогою повторювача. Ідеальним для Home Energy Manager буде Ethernet-з’єднання. Зверніть увагу, що при підключенні через Power Line Communication (PLC) між Home Energy Manager і Mobile Charger Connect/Plus можуть виникнути перешкоди, спричинені зовнішніми пристроями або надто великою відстанню між пристроями. У цьому випадку в момент встановлення з’єднання розмістіть обидва пристрої ближче один до одного, оскільки під час встановлення з’єднання потрібен потужний сигнал. Після цього достатньо значно нижчого рівня сигналу. Якщо рівень сигналу PLC надто низький, можна використовувати зовнішній модем PLC. Зазвичай вони мають чіп великих розмірів, і тому можуть встановлювати більш стабільне з’єднання через PLC.

Доступні два варіанти налаштування обмеження струму.
1. Максимальний зарядний струм можна встановити на веб-програмі Mobile Charger Connect/Plus або на пристрої (статичне обмеження).
2. Під час використання Home Energy Manager у програмі Home Energy Manager можна вказати максимальний можливий струм домашньої мережі або системи вторинного розподілу, до якої підключено Mobile Charger Connect/Plus.

Дійсні під час відправлення автомобілів дані доступу, наприклад, попередньо заданий PIN-код і початковий пароль, містяться не тільки в листі з даними доступу, але й у профілі My Porsche.

Інформацію можна отримати в партнера Porsche.

Заряджання в дорозі

Після активації зарядного сервісу Porsche можна заряджати Taycan на більш ніж 270 000 доступних зарядних станціях офіційних партнерів по всій Європі. До них відносяться станції Porsche, а також інших операторів. Можна скористатися сервісом протягом трьох років без абонентської плати.

Окрім того, можна користуватися швидкою зарядкою від нашого партнера IONITY за стандартним домашнім тарифом 0,33 євро/кВт год.

Використання зарядного сервісу Porsche звільняє від необхідності укладання договору з оператором відповідної зарядної станції.

Щоб зарядити Porsche на громадській зарядній станції, необхідно спочатку активувати її, наприклад, за допомогою смартфона або залежно від країни з RFID-карти. Якщо зарядний сервіс Porsche використовується (доступний залежно від країни), також можна активувати зарядну станцію за допомогою Porsche Connect і Charging by Porsche.

Потім підключіть Porsche до зарядного кабелю.
- На зарядних станціях постійного струму закріплений кабель на зарядній колонці.
- Для зарядних станцій змінного струму, особливо в Європі, знадобиться зарядний кабель Mode 3. Його можна придбати як додаткове обладнання у партнера Porsche.

Процес заряджання, як правило, починається автоматично. Інформацію можна отримати на зарядній станції.

Переглянути доступні громадські зарядні станції для електромобілів можна в PCM. Скористайтеся пошуком POI або (доступним залежно від країни) Porsche Charging Planer. Докладніше див. у посібнику автомобіля.

Зважайте на те, що у зв’язку з високими темпами розширення мережі зарядних станцій може статися так, що не всі доступні зарядні станції будуть відображатися в PCM.

Якщо використовується зарядний сервіс Porsche (доступний залежно від країни), також можна знайти всі доступні станції партнерів за допомогою програм Porsche Connect і Charging by Porsche.

Ні, після підключення до зарядного пристрою транспортного засобу зарядний кабель автоматично розпізнається та блокується автомобілем. Зарядний кабель захищений від від’єднання, а ваш Porsche від викрадення.

Автомобіль

Зазвичай автомобіль повністю не розряджається і своєчасно повідомляє про низький рівень заряду. Звертайте увагу на вказівки в PCM і на панелі приладів.

Автомобіль Porsche також може запропонувати маршрут до найближчої зарядної станції, якщо рівень заряду низький.

У повсякденному житті є багато можливостей для заряджання Porsche, наприклад, під час перерв на АЗС і майданчиках для відпочинку або під час покупок.

Ні, не завжди потрібно повністю заряджати високовольтну АКБ Porsche. Неповна зарядка Porsche не призводить до втрати ємності (ефект пам’яті) і не скорочує термін експлуатації високовольтної АКБ.

Окрім того, швидкість заряджання знижується в міру збільшення рівня заряду високовольтної АКБ. У такий спосіб можна заощаджувати час, заряджаючи батарею приблизно до 80 % або до досягнення необхідного запасу ходу.

Окрім того, запас ходу до 20 % і повільне заряджання до 80 % свідчать про дбайливе поводження з АКБ.

Запас ходу визначається різними факторами, такими як стиль водіння, функції комфорту, аеродинаміка й дорожні умови. Головним фактором є ваш стиль водіння. Екологічно свідома й превентивна поведінка за кермом сприяє рекуперації енергії гальмування і, в такий спосіб, збільшує запас ходу. Окрім того, за необхідності можна зменшити потужність функцій комфорту, таких як кондиціонер і опалення, та встановлювати обладнання, що впливає на аеродинаміку (наприклад, автомобільний бокс на дах).

Системи забезпечення комфорту, які використовуються при низькій температурі, наприклад, система опалення, можуть зменшувати запас ходу автомобіля. Використання зручної можливості підготовки під час заряджання може сприяти зменшенню впливу цього фактора, адже необхідна потужність нагріву забезпечується від електромережі.

За низьких температур потужність заряджання високовольтної АКБ може бути обмеженою. Однак за допомогою Porsche Charging Planner, доступного залежно від країни, та попередньої підготовки АКБ можна прогріти перед заряджанням, щоб забезпечити оптимальні умови заряджання.

Правила й дозволи, що діють у відповідній країні, можуть обмежувати використання зарядного обладнання за кордоном. Зверніться до інструкції з експлуатації та партнера Porsche, щоб дізнатися про сумісність обладнання та необхідність додаткового обладнання в конкретній країні.

Чи можна використовувати дорожні адаптери під час подорожей за кордон?

Ні, подовжувачі, кабельні барабани, розгалужувачі розеток або дорожні адаптери (для подорожей) не можна використовувати для заряджання автомобіля.

Придатні для цього кабелі (штекерні з’єднувачі) можна придбати у партнерів Porsche спеціально для відповідної країни.

Якщо обладнання для заряджання буде відключено від зарядної інфраструктури під час активного процесу заряджання (відключення подачі електроенергії при увімкненому автомобільному роз'ємі), обладнання для заряджання відключиться.

У пам’яті помилок не буде збережений відповідний запис, оскільки це неможливо без джерела живлення.

При відновленні живлення та за умови, що автомобільний роз’єм все ще підключено, обладнання для заряджання запуститься в звичайному режимі й продовжить процес заряджання.

Якщо автомобіль не заряджається з очікуваною потужністю або зовсім не заряджається, необхідно перевірити наступні моменти, які можуть бути причиною обмежень у процесі заряджання:
- Чи увімкнено таймер зарядки?
- Чи створено профіль зарядки?
- Чи виконані локальні налаштування обладнання для заряджання, наприклад, зниження потужності до 50 %?
- Чи виконані локальні налаштування в Home Energy Manager?

За низьких температур потужність заряджання високовольтної АКБ може бути обмеженою. Якщо потужність заряджання стає нижчою за 6 А, процес заряджання припиняється та не запускається автоматично.

Під час заряджання автомобілів інших виробників за допомогою зарядного пристрою Porsche початок процесу заряджання може зайняти трохи більше часу.

Підтримка

У разі питання щодо зарядного обладнання Porsche, його встановлення або будь-яких проблем, які можуть виникнути, зверніться до партнера Porsche або до служби підтримки Porsche Connect Support (доступна залежно від країни). Служби підтримки забезпечують консультації, допомагають виявити й усунути несправності.

У разі питань, пов’язаних із  громадськими зарядними станціями за допомогою доступного, залежно від країни, зарядного сервісу Porsche, можна звернутися до служби підтримки Porsche Connect Support. Окрім того, Porsche Assistance подбає про мобільність.