Головна навігація
Меню

Новини Porschе в Україні

Porsche представляє блокчейн-технології для автомобілів

 

 

Спільно з берлінським стартапом XAIN Porsche проводить випробування блокчейн-технологій, призначених для автомобілів. Таким чином, компанія з Цуффенхаузена стала першим автовиробником, який запровадив та успішно випробував блокчейн у автомобілях. Транзакції за даною технологією відрізняються безпекою та значно вищою швидкістю обробки, ніж всі попередні рішення. Серед випробуваних можливостей, зокрема, були дистанційне відмикання і замикання дверей за допомогою додатка, надання тимчасового доступу до автомобіля, а також ряд нових бізнес-моделей, заснованих на зборі шифрованих даних. Технології також можуть бути використані для удосконалення безпілотного водіння.

Блокчейн - це децентралізований протокол для обміну даними між діловими партнерами. Дана технологія лежить в основі таких відомих криптовалют, як Bitcoin і Ethereum. Кожна зміна фіксується в блоках даних, розташованих в хронологічному порядку. Завдяки цьому досягається прозорість і захист від маніпуляцій. За словами головного спеціаліста з фінансової стратегії Porsche Олівера Дерінг, дана технологія має величезний потенціал: «Ми можемо використовувати блокчейн для ще більш оперативної та безпечної передачі даних, гарантуючи нашим клієнтам ще більше спокою в майбутньому при виконанні таких дій, як зарядка, паркування або надання третім особам (наприклад, службі доставки) тимчасового доступу в автомобіль. Ми перетворимо інноваційну технологію в переваги для клієнтів».

На основі блокчейна можна створювати швидкі та безпечні сервіси. Автомобіль стає частиною блокчейна, завдяки чому з'являється можливість реалізації оффлайн-з'єднання - без підключення до проміжного сервера. Процедура відмикання і замикання автомобіля за допомогою додатка, наприклад, в такому випадку займає всього 1,6 секунди, що до шести разів швидше, ніж раніше. Крім того, дані надійно захищені ефективним алгоритмом шифрування. Даний процес гарантує документування всіх дій в блокчейні, захист від несанкціонованих маніпуляцій і можливість перегляду всієї інформації у додатку. Наприклад, розподіл прав доступу в цифровому вигляді стає ще більш безпечним, власник може контролювати процес в будь-який момент часу. Доступ може також надаватися дистанційно.

Нові бізнес-моделі на базі блокчейна

Крім того, нова технологія дозволяє зручно та безпечно надавати тимчасовий доступ до автомобіля. Блокчейн може бути використаний для установки захищеного з'єднання з автомобілем та отримання доступу до його даних та функцій. У той же самий час технологія захищає всю комунікацію між учасниками. Інтеграція сторонніх постачальників послуг може здійснюватися без використання додаткового обладнання - за допомогою так званих смарт-контрактів. Смарт-контракти - це автоматизовані контракти, що здійснюють транзакції після настання заздалегідь заданих умов. Це означає, що відповідність вимогам контролюється за допомогою технологій. «Подібні надсучасні рішення допоможуть нам розвивати стратегію електромобільності: від ще більш швидкої, простої та безпечної аутентифікації на зарядних станціях до процесу оплати», - зазначає віце-президент Porsche по електричним і електронним системам Уве Міхаель.

Porsche також розробляє ряд нових бізнес-моделей, заснованих на технології блокчейн. Після перевірки та документування, дані, які мають стати предметом обробки, локально шифруються в розподіленої ланцюжку блоків. Користувач контролює дані, самостійно вирішуючи, як використовувати їх в тій чи іншій ситуації. Всі дії фіксуються в блокчейні, завдяки чому всі видалення залишаються максимально прозорими. Це може стати основою в майбутньому для вдосконалення функції безпілотного водіння. Локальні дані можуть бути використані для регіонального навчання та подальшого безпечного обміну інформацією з іншими автомобілями. Клієнти зможуть використовувати дані, які передаються по захищених каналам, від інших транспортних засобів.

Влітку минулого року стартап XAIN став переможцем першого конкурсу інновацій Porsche Innovation Contest, присвяченого блокчейну, випередивши більше 100 інших претендентів. Слідом за конкурсом міждисциплінарні групи Porsche спільно з XAIN протягом трьох місяців працювали над створенням та тестуванням додатків. Porsche Panamera був оснащений технологією блокчейн із використанням процесу енергоефективного майнінгу від XAIN. У даний час Porsche розробляє додаткові застосування даної технології, в тому числі в області зарядки і паркування.

Компанія XAIN займається створенням різних рішень в області технологій блокчейн і штучного інтелекту, фокусуючись на інтелектуальних рішеннях для промисловості. Засновники стартапу, Лейф-Ніссен Люндбек і Фелікс Хаманн, приділяють особливу увагу автомобільної галузі, в якій вони починали свою діяльність. Спільно з науковцями з Оксфордського університету і Імперського коледжу Лондона XAIN вдалося за останні кілька років розробити блокчейн-систему, яка значно скорочує енерговитратність майнінгу. Це означає, що рішення, які пропонуються XAIN, також можуть використовуватися в мобільних пристроях і автомобілях.

26.02.2018