Головна навігація
Меню

Новини Porschе в Україні

Porsche збільшує інвестиції у стартапи на 150 мільйонів євро

 

 

Штутгарт. Шлях до технологій та бізнес-моделей майбутнього: у найближчі п'ять років Porsche збільшить обсяг інвестицій у венчурний капітал на 150 мільйонів євро. Мета Porsche Ventures – забезпечення доступу до сучасних тенденцій, нових технологій та бізнес-моделей. Робота заснована на поточній інвестиційній діяльності підприємства.

Стратегічні інвестиції Porsche зосереджені на бізнес-моделях, пов'язаних із клієнтським досвідом, мобільністю та цифровим способом життя, а також з такими технологіями майбутнього, як штучний інтелект, блокчейн, віртуальна та доповнена реальність. Виробник спортивних автомобілів прагне зробити інвестиції у нові підприємства на їх ранній стадії розвитку та росту.

«Якщо у майбутньому ми хочемо продовжувати успішний розвиток минулих років, ми маємо кардинально змінити нашу бізнес-модель. Компанія Porsche є піонером у автомобільній галузі. До сьогодні інновації визначались технологічним розвитком і були тісно пов'язані з основною сферою нашої діяльності. Тепер настав час змін у сферах, що знаходяться поза зоною нашої головної діяльності. Тому ми повинні створити потужну екосистему з компетентними партнерами», - говорить Лутц Мешке, заступник голови правління Porsche AG та член правління, відповідальний за фінанси та IT.

Останнім прикладом інвестицій Porsche Ventures є придбання міноритарного пакета акцій берлінського стартапу Gapless. Нове підприємство надає клієнтам можливість цифрового адміністрування даних про власні олдтаймери, включаючи всю історію. Клієнти також можуть ділитися інформацією, надійно захищеною від фальсифікації, з іншими користувачами. Для цього стартап розробляє рішення на основі блокчейн-технологій, маючи за мету збереження або збільшення цінності колекційних екземплярів. На сьогодні Gapless знаходиться на етапі створення, а його штат нараховує дев'ять співробітників.

 

Розам з цим, Porsche Ventures нещодавно інвестувала у активно зростаюче технологічне підприємство WayRay. Цей стартап із Цюріха розробляє та виробляє технології для голографічних проекційних дисплеїв додаткової реальності, а також працює над гармонійною інтеграцією віртуальних об'єктів у процеси, пов'язані з керуванням автомобіля. Компанія Porsche стала провідним стратегічним інвестором WayRay, придбавши долю компаній під час раунду "С" по залученню фінансування. Загальна сума, залучена під час раунду, склала 80 млн. доларів США. Крім того, виробник спортивних автомобілів зі Штутгарта є стратегічним інвестором стартапів Anagog, Miles, home-iX та технологічної компанії Rimac, яка також займається виробництвом спортивних автомобілів.

Разом із прямими інвестиціями Porsche бере участь у роботі таких венчурних фондів, як e.ventures в Європі та США, а також Magma і Grove в Ізраїлі. Крім того, підприємство бере участь у роботі інноваційної платформи Startup Autobahn. У березні 2018 року Porsche Digital з Axel Springer запустив спільний стартап-акселератор APX. Втім діяльність Porsche по пошуку підходящих партнерів не обмежена лише стартапами: виробник спортивних автомобілів співпрацює не тільки з молодими, але і з відомими на ринку підприємствами, які займаються новими технологіями у сфері мобільності.

27.09.2018