Головна навігація
Меню

Новини Porschе в Україні

Porsche починає випробування системи безпілотного руху для сервісних станцій

 

 

Штутгарт/МюнхенВстановити автомобіль на підйомник за допомогою планшета: Porsche починає випробування системи безпілотного руху для власних сервісних станцій. Тестовий проект, завершення якого заплановано на середину 2019 року, став частиною співпраці з Startup Autobahn.

Porsche організує на своїй території у Людвігсбурзі спеціальний випробувальний полігон спільно зі стартапом Kopernikus Automotive. Ця молода компанія з Берліна спеціалізується на технологіях для безпілотних автомобілів. Метою спільного проекту є розробка рішення, що дозволяє автомобілям самостійно заїжджати з паркувальних місць на підйомник, а потім повертатися назад - повністю в автономному режимі. Передбачається, що механіки зможуть швидко й автоматично переміщати спорткари на необхідні майданчики на сервісній станції за допомогою планшетів.

«Завдяки технологіям безпілотного водіння вже через декілька років ситуація на дорогах зміниться до невпізнання. Однак вже сьогодні ми можемо використовувати доступні можливості, щоб підвищити ефективність й економічність наших робочих процесів», - зазначив Олександр Хаас, керівник проекту безпілотного руху на сервісних станціях Porsche. Проект буде реалізований протягом 100 днів експертами з руху з високим ступенем автоматизації, технологіям допомоги водієві і післяпродажного обслуговування спільно з фахівцями Kopernikus Automotive. 

 

Віртуальний випробувальний пробіг близько 1 мільйона кілометрів
Перед тим як автомобілі у повністю автономному режимі вперше в'їдуть на територію сервісної станції, буде створений тестовий полігон, що включатиме віртуальну версію станції. Цей полігон використовуватиметься для навчання штучного інтелекту на основі нейромережі. Він подолає понад 1 млн віртуальних кілометрів і зможе незалежно навчитися на підставі базисних даних. Після цього робочий прототип випробують у реальних умовах. «Наша команда досліджує можливості безпілотного руху на території сервісної станції у тестовому режимі. На підставі отриманих відгуків ми зможемо вдосконалити систему», - підкреслив Томас Еккерт, глава відділу розробки продуктів в області післяпродажного обслуговування.

Передбачається, що штучний інтелект не лише контролюватиме розташування автомобіля у просторі, але і зможе самостійно визначати об'єкти і прокладати маршрути. Щоб гарантувати безпеку у ході тестових випробувань, на етапі практичної реалізації буде передбачений широкий ряд захисних заходів, включаючи обмеження швидкості до 7 км/год і додатковий контроль з боку водія.

 

Про Startup Autobahn
Компанія Porsche є партнером платформи для інновацій Startup Autobahn з 2017 року. Метою даної співпраці є залучення інноваційних стартапів і ідей з усього світу до Штутгарту. У число компаній, що беруть участь у проекті, крім Porsche, увійшли також Daimler, Штутгартський університет, Arena 2036, Hewlett Packard Enterprise, DXC Technology, ZF Friedrichshafen, BASF та інші. Під егідою Startup Autobahn вони спільно зі стартапами організовують спеціальні пілотні проекти, що тривають 100 днів. За останні два роки компанія Porsche реалізувала в рамках Startup Autobahn біля 50 проектів, третина з яких згодом знайшли своє застосування у процесі розробки серійних автомобілів.

21.02.2019