Принцеси, дерев'яне ведмежа й подорож до дерев-велетнів

Один із авторів американського телесеріалу «Backseat Drivers» Джон Чулденко створив перше автомобільне шоу для дітей. Для «Christophorus» він написав есе про сімейну подорож до національного парку Йосеміті – на Porsche Taycan 4 Cross Turismo, який чудово впорався з цим завданням. Разом з ним: його дружина Мірабай, доньки Аделіна та Шарлотта і дерев'яне ведмежа Гюнтер.
Пізніше, на автостраді, Мірабай розмірковує про те, яке це щастя – отак подорожувати разом. Я дивлюсь у дзеркало заднього виду. Гюнтер сидить посередині між нашими доньками, пристебнутий ременем, і відповідає мені своїм дерев'яним поглядом. Ми з ним добре розуміємо один одного: здається, ми обидва відчуваємо щастя від свободи, яку дарує подорож в автомобілі.

taycan-giant-trees

Що це було? Плакат з Porsche 930 Turbo на дитячій стіні? Дядько, який реставрував свій 911-й в ангарі, чи той день, коли у вітрині автосалону був помічений Boxster? Такі моменти й переживання – часом швидкоплинні, часом незабутні – породжують у нас пристрасне захоплення автомобілями. Виникає лише одне бажання: сісти за кермо й вирушити в дорогу.

Читати й писати я навчився, вивчаючи брошури, які збирав десятками на автомобільних виставках. Пізніше я захотів відобразити це дитяче захоплення у власній творчості як письменник і режисер. Ми створили автошоу для дітей «Backseat Drivers». Під час шоу діти, бавлячись, взаємодіють з автомобілями, в них зароджується справжня прихильність до них. Адже діти – це майбутні водії.

Коли моя дружина Мірабай з доньками кладуть свої сумки до багажного відділення і діти цікавляться, як саме ховаються в корпус дверні ручки, я розумію, що ця мандрівка, яка, можливо, є першою в світі сімейною мандрівкою на Porsche Taycan 4 Cross Turismo, цілком може стати моментом зародження серйозного захоплення. Здається, що навіть у Ча-Ча, плюшевого зайченяти нашої шестирічної доньки, з'являється особливий вогник в очах, коли ми зачиняємо задні двері й вирушаємо до каліфорнійської пустелі.

 

taycan-giant-trees

З повним зарядом батареї і повною філіжанкою кави в руках я тисну на педаль акселератора на розгінній смузі автомобільної дороги федерального значення № 5. Автомобіль зривається з місця з вереском, але не шин, а двох дівчаток на задньому сидінні. Вони в захваті, їхні очі сяють! За ці кілька секунд вони усвідомлюють, що означає цей автомобіль і наша подорож: можливість дізнатися більше про Каліфорнію, подорожуючи відкритою автострадою, й відчути винятковий спортивний характер цього автомобіля на лоні мальовничих пейзажів. Коли Taycan набирає крейсерську швидкість, я щасливий, що ми вирушили в цю подорож всією родиною. І ніхто поки що не скаржиться на мій музичний вибір.

Щось відбувається, коли ми піднімаємося звивистою дорогою до Національного заповідника Секвоя. Раптом усе завмирає. Вітер, діти, світ навколо. Ми всі стаємо напрочуд тихими, коли наш автомобіль проїжджає між величними деревами, вік яких налічує близько трьох тисяч років. Електричний шепіт автомобіля стає майже побожним, здається, він теж розуміє винятковість цього моменту.

taycan2

Під час пікніка на старовинному поваленому дереві нам зустрічається величезна страшна комаха, яка нахабно чіпляється за вишневий бік автомобіля. Аделіна, моя старша донька, поспішає сховатися за задніми дверима, а молодша Шарлотта запитує, чи можемо ми взяти цю комаху із собою. Я вражений різницею в їхній реакції і про всяк випадок перевіряю, чи не сховала Шарлотта комаху в автомобілі.

На заході сонця ми наближаємося до нашого будиночка біля входу в Національний парк Йосеміті. Як детектив із кримінального серіалу, я шукаю в автомобілі випадково залишені снеки, через які ведмежа може прийняти Taycan за контейнер з кормом, потім приєдную пристрій для підзарядки вночі. Підсвічуючи дорогу ліхтариком на смартфоні, я прямую стежкою до нашого бунгало й щиро сподіваюся, що не натраплю на ведмедя.

Усім, хто вважає, що ведмеді – це суцільний жах, раджу для порівняння спробувати підняти з ліжок дітей о чверть на шосту ранку. Однак якщо ви маєте намір познайомитися з природою, у вас немає іншого вибору: пригоди не будуть чекати. Тож ми садовимо наших заспаних принцес на заднє сидіння і вирушаємо до парку Йосеміті. Над чудовим ландшафтом займається світанок. Це прекрасне, майже сюрреалістичне видовище – справжній витвір мистецтва над далеким горизонтом. Або чорно-білий знімок відомого каліфорнійського фотографа Анселя Адамса, щойно втілений у чудових яскравих кольорах.

taycan-giant-trees3

Вражаючі масштаби: Національний парк Йосеміті з його маленькими й великими чудесами природи розкинувся на 3000 кв. км вздовж каліфорнійської Сьєрра-Невади.

Сімейний відпочинок: Джон, Аделіна, Шарлотта й Мірабай Чулденко насолоджуються відпочинком у Національному заповіднику Секвоя.

Йосеміті вражає. Це місце, яке м'яко, але наполегливо нагадує про те, що наше життя – лише коротка мить у літописі природи. Місце, де майже все, що ми бачимо, переживе нас на багато століть.

Коли ми їдемо дорогою з крутими поворотами, Аделіна вигукує: ”Я обожнюю цей автомобіль!” Бінґо! За кілька секунд дерева розступаються, відкриваючи перед нашими очима величне видовище: гранітну скелю Хаф-Доум заввишки майже 2700 метрів, пік якої на 400 метрів височить над гігантськими деревами. Коли ми зупиняємося, щоб піднятися на найближчі скелі, вдалині ми чуємо шум водоспаду. Я розмірковую про перші корінні народи, які населяли ці землі, і про пристрасних активістів, які боролися за збереження цих ландшафтів. А ще про той радісний факт, що нікому з моїх дітей зараз не потрібно до туалету.

taycan-giant-trees5

Дерева-гіганти: стовбур гігантської секвої може сягати 30 метрів у колі.

Перед тим як залишити парк, ми знову виходимо з автомобіля і прямуємо до лісу. Прогулюючись під деревами, Шарлотта знову заводить дружбу з комахою. На цей раз із гусеницею, яку донька назвала Пушинкою і, на щастя, поклала не в кишеню, а на шматочок кори дерева.

Наступного ранку по безкрайнім золотим полям Каліфорнії ми їдемо назад до Лос-Анджелеса. І хоча нам вдалося вберегти крихітних лісових істот від необхідності їхати разом з нами додому, ми повертаємося з новим членом сім'ї – дерев'яним ведмежам на ім'я Гюнтер, вирізаним за допомогою бензопили (проданої нам за трохи завищеною ціною).

Родзинка подорожі автомобілем – її непередбачуванність. Ти можеш їхати куди завгодно й зупинятися, де тобі зручно. Це стихія Cross Turismo. У режимі Gravel Mode я спрямовую машину до мальовничої річки, де ми з Мірабай накриваємо сніданок з ягодами, сиром, салямі та огірками. Аделіна засипає фотографа питаннями про життя в Німеччині, а Шарлотта, звичайно ж, викопує якусь комаху на мулистому березі річки. Ми навчилися ніколи не мандрувати без вологих серветок.

«У майбутньому ці дні стануть спогадами». Джон Чулденко

taycan-giant-trees7

Пізніше, на автостраді, Мірабай розмірковує про те, яке це щастя – отак подорожувати разом. Я дивлюсь у дзеркало заднього виду. Гюнтер сидить посередині між нашими доньками, пристебнутий ременем, і відповідає мені своїм дерев'яним поглядом. Ми з ним добре розуміємо один одного: здається, ми обидва відчуваємо щастя від свободи, яку дарує подорож в автомобілі.

Cross Turismo з його просторим салоном символізує не лише комфорт і місткість, а й нові можливості. Насамперед, ті, які надихають наступне покоління ентузіастів, які одного дня подорожуватимуть на своїх автомобілях цим маршрутом. З любов'ю до емоційних автомобілів і з дбайливим ставленням до цінності нашої планети. Для моїх дівчаток дні, коли ми подорожували на Taycan 4 Cross Turismo країною, у майбутньому стануть спогадами. Незабутніми й важливими. І хоч би якою важливою була для мене швидкість руху мого Porsche, я чудово усвідомлюю, як швидко ростуть наші діти.

Повністю електричні, з Porsche Taycan.

Перший повністю електричний Porsche поєднує позачасовий дизайн, новаторські технології та асортимент,
який ідеально підходить для щоденного використання.

 

Ця стаття вперше була опублікована в журналі Christophorus, випуск № 400 www.christophorus.porsche.com