Лід Пустеля

Між цими ділянками понад 5 000 кілометрів та 60 градусів за шкалою Цельсія. Йдуть зйомки ролика «Drive2Extremes» для соціальних мереж. Taycan Cross Turismo разом з Johnny FPV ведуть боротьбу зі стихіями. Майстерність пілота, що керує дроном, плавно переносить глядача з одного світу в інший.

Повітряна куля піднімається над безмежним сосновим лісом. Спортивний автомобіль здійснює віражі на снігу. Між ними літає дрон. Він драматично прямує вниз, на високій швидкості ловить автомобіль у свої сіті. Зимовий ландшафт? Ледве помітний рух – і політ уже триває над пустелею. Музика стає фоном динамічного руху камери та автомобіля як симфонії контрастів. Відчуття екстриму в цьому гостросюжетному фільмі створюють місця зйомок: сніг у Фінляндії, пісок пустелі в Об'єднаних Арабських Еміратах. У головній ролі – Porsche Taycan Turbo Cross Turismo.

Інший герой залишається в тіні. Johnny FPV твердо стоїть на льоду приблизно за 100 кілометрів на північ від Полярного кола, насолоджуючись краєвидом з висоти пташиного польоту. Він носить чорний дисплей, що кріпиться на голову, в руках тримає пульт дистанційного керування, рукавички захищають його від крижаного холоду – найбільшого випробування для митця. Закрита територія з підготовленими крижаними трасами, Porsche Driving Area створює казковий фон. Johnny FPV відомий своїми приголомшливими зйомками FPV дроном.

 

«Важливо створити унікальний, фірмовий стиль польоту».

ice2

Два кольори: яскраво-червоний та яскраво-синій символізують спеку та холод. У сценарії є інші екстремальні контрасти.

Ice3

Перспектива: камера дрону Johnny FPV переслідує Porsche Taycan Turbo Cross Turismo на двох ідентичних ділянках між двома континентами.

Його справжнє ім'я – Джонні Шаєр, але в псевдонімі присутня абревіатура FPV, що розшифровується як First Person View, зйомка від першої особи, і наголошує на пристрасті оператора: фільми зняті від першої особи. Завдяки блискавичній передачі даних очі пілота й камера дрона бачать зображення практично одночасно. Разом з ними пізніше й глядачі майже фізично переживатимуть маневри в польоті. 25-річний юнак із Чикаго обожнює швидкість, автомобілі та польоти, його пристрасть – маневрене пілотування. Як нікому іншому, йому вдається зробити глядача частиною фільму. Він відкриває нові горизонти, пропонує несподівані виміри в технічній досконалості. Той, хто під час роботи спостерігає за ним та його дронами, відчуває, як віртуальний та реальний світи зливаються воєдино.

Фільм має назву «Drive2Extremes». Події відбуваються в лапландському Леві та в оазі Ліва біля північного кордону пустелі Руб ель-Халі. Відстань між локаціями зйомок – понад 5 000 кілометрів, і різниця в температурі близько 60 градусів за Цельсієм. У цих місцях Taycan Turbo Cross Turismo, перший повністю електричний кросовер (CUV) Porsche, долає відповідні маршрути. Майстерність пілота дрона в повітрі створює захоплюючі контрасти між льодом і пустелею. Режисер фільму – Ніколас Шранк з Лос-Анджелеса, володар премії «Еммі» за зйомки документального фільму «Blood Road». Він володіє мистецтвом посилювати емоційність історії за допомогою видовищних трюків.

Ice5

Танець на льоду: в кожній деталі Taycan Turbo Cross Turismo прихована жага до пригод. Автомобіль рухається майже беззвучно. Такі віражі важко уявити, але це можливо. 

Ice7

Шаєр купив собі перший дрон у віці 15 років, за кілька днів уже другий, незабаром третій. Він постійно тренувався, вдосконалював свої вміння, а потім став професіоналом своєї справи. «Для справжнього пілота вирішальною є координація очей і рук. Решта – це поєднання важкої праці, гарних ідей і таланту», – розповідає він. У ролику «Drive2Extremes» зйомки відбуваються у мультидинамічній техніці, автомобіль рухається вперед, дрон – у всіх напрямках. Джонні розробив свій стиль, за допомогою якого він запрошує глядачів у свій світ. «Важливо створити унікальну, фірмову манеру польоту. Мої відео мають свій стиль, у них немає ривків, вони точні та дуже плавні». Через сім років Шаєр досягнув Олімпу пілотів FPV. «Неймовірно спостерігати й відчувати силу, яку демонструє Taycan Turbo Cross Turismo на різних видах ґрунту під колесами. Мені було відомо, що електрокари мають дуже швидке прискорення, але його міць на льоду й піску я вважаю неймовірною». Для Johnny FPV електрокари – це майбутнє. «Я впевнений, що теж стану власником електромобіля»,  – зазначає він. Своє непідробне захоплення він висловлює в особливій манері. Один момент захоплення слідує за іншим, переплітаючись із фантастичною сповільненою зйомкою. Cross Turismo і творець ролику про цей автомобіль – це два герої у двох світах.

Перший повністю електричний Porsche поєднує в собі дизайн, непідвладний часу, більше технологій підключення
та запас ходу, придатний для щоденного використання.


Ознайомитися з моделями

Ця стаття вперше вийшла в журналі Christophorus, випуск 399 www.christophorus.porsche.com